Biuro rachunkowe

Cechy dobrego biura rachunkowego

Dodano 01.09.2020, Kategoria: Blog, Tagi:

Korzystanie z usług profesjonalnego i sprawdzonego biura rachunkowego to czysty zysk dla przedsiębiorstwa. Jak jednak znaleźć placówkę, której będziemy mogli bez obaw powierzyć prowadzenie księgowości?

Jakie cechy powinno posiadać dobre biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe mające prawo do prowadzenia działalności musi posiadać Licencję Ministra Finansów. Oprócz tego powinno być również ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej, czyli mieć wykupioną polisę OC – dzięki temu straty wynikające z ewentualnych pomyłek księgowych będą mogły zostać pokryte przez odszkodowanie.

Niezbędne uprawnienia i ubezpieczenie to jednak nie wszystko. Biuro rachunkowe powinno również charakteryzować się określonymi cechami, dzięki którym będzie w stanie świadczyć pewne i godne zaufania usługi. Należą do nich:

  • Doświadczenie

Dobre biuro rachunkowe to takie, które istnieje na rynku od dawna i zatrudnia sprawdzonych pracowników. Równie istotną kwestią jest dotychczasowa liczba korzystających z jego usług klientów oraz resorty, w jakich działają ci ostatni. Zdobycie tych informacji pozwoli nam ocenić rzetelność biura i sprawdzić, czy jego usługi pasują do profilu naszej działalności.

  • Kompleksowa oferta

Do cech dobrego biura księgowego zalicza się również całościowa obsługa klienta obejmująca szeroki zakres świadczonych usług – w tym m.in. obsługę kwestii kadrowo-płacowych czy wręcz ogólnie pojętą organizację przedsiębiorstwa. Ten rodzaj wsparcia jest szczególnie ważny dla osób, które dopiero zaczynają prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

  • Zakres odpowiedzialności za sprawy księgowe

Choć niekiedy usługi biura mogą wydawać się nam zbyt drogie, wysokie koszty związane są z możliwością wykonywania czynności dodatkowych – takich jak np. reprezentacja klienta w urzędach.

  • Kompetencje

Wykwalifikowani pracownicy to podstawa funkcjonowania biura. Powinni oni nie tylko w profesjonalny sposób zajmować się księgowością i dokumentacją przedsiębiorstwa, lecz także w miarę potrzeb udzielać nam fachowych porad dotyczących kwestii podatkowych.

  • Sprawna komunikacja

Nowoczesne metody komunikacji są szczególnie istotne w dużych miastach, gdzie kontakt bezpośredni nie zawsze jest łatwy. Możliwość sprawnego kontaktowania się z klientem na odległość to kolejna cecha dobrego biura rachunkowego.

  • Opinie klientów

Tym, co przesądza o rzetelności i profesjonalizmie biura rachunkowego, jest poziom satysfakcji jego klientów. Choć opinie nie zawsze są umieszczane w Internecie, możemy uzyskać interesujące nas informacje, kontaktując się bezpośrednio z przedstawicielem biura.