rejestracja firmy

Pomoc w założeniu firmy. Gdzie jej szukać?

Dodano 08.01.2021, Kategoria: Blog, Tagi:

Początek nowego biznesu to jeden z najtrudniejszych etapów prowadzenia działalności gospodarczej. Zakładanie firmy jest szczególnie trudne, jeśli robi się to po raz pierwszy. Nie jest się jeszcze bowiem dobrze zaznajomionym ze specyfiką rynku, na który się wchodzi, i w związku z tym łatwo jest o potknięcie. Żeby zacząć odnosić sukcesy, trzeba najpierw podjąć przygotowawcze próby, a czasem nawet zaliczyć wpadkę. W związku z tym dobrze jest korzystać z profesjonalnego doradztwa, aby firma jak najlepiej przeszła początkowy okres działalności i rozwinęła skrzydła.

Samorząd a biura rachunkowe

Gdzie można liczyć na pomoc w założeniu firmy? Zasadniczo drogi są dwie. Można szukać wsparcia albo w instytucjach państwowych, albo w prywatnych przedsiębiorstwach zajmujących się doradztwem prawnym i finansowym. Istnieje oczywiście również opcja, by przeprowadzić szeroką konsultację i skorzystać z obu form pomocy.

Jeśli chodzi o instytucje państwowe, które zajmują się doradzaniem w kwestii zakładania firmy, główną rolę odgrywają Wojewódzkie Urzędy Pracy. W każdym z nich istnieje Centrum Informacji i Planowania Kariery, które udziela bezpłatnych porad zawodowych. W instytucji tej można także dowiedzieć się o planowanych przez samorząd szkoleniach.

Udanie się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy nie jest jednak jedynym sposobem, w jaki rozpoczynający swoją karierę przedsiębiorca może uzyskać pomoc w założeniu firmy. Doradztwem w tym zakresie zajmują się przede wszystkim biura rachunkowe. Zaletą korzystania z ich porad jest to, iż po pierwsze można otrzymać pomoc od prawdziwych specjalistów. Po drugie zaś oferta biur rachunkowych obejmuje doradztwo związane tak z finansowymi, jak i z prawnymi aspektami prowadzenia działalności gospodarczej.

Podsumowując, choć początkujący przedsiębiorca może mieć pod górkę, nigdy nie jest sam. Pomocą służą mu różnorakie, czy to państwowe, czy to prywatne podmioty. Dzięki temu możliwe staje się pomyślne przejście przez etap zakładania firmy i rozkręcenie biznesu.