Rozliczenie kadrowo-płacowe

Rozliczenie kadrowo-płacowe – komu je powierzyć?

Dodano 18.12.2017, Kategoria: Blog, Tagi:

Prowadzenie firmy to nie tylko dbanie o jej rozwój, ale również między innymi kwestia zatrudniania i opłacania pracowników. Z kwestią wypłacania wynagrodzenia za wykonaną pracę wiąże się wiele formalności i przepisów. Z tego powodu wiele firm decyduje się na outsourcing kadr i płac, czyli innymi słowy zlecenie zewnętrznej firmie księgowej obowiązków związanych z administracją kadr i płac danej firmy.  Biuro rachunkowe zapewnia wsparcie profesjonalnych księgowych, mających wieloletnie doświadczenie i wiedzę dotyczącą rozliczeń kadrowo płacowych. Ich atutem jest również bardzo dobra znajomość najbardziej nowoczesnych programów rachunkowych, które znacznie przyspieszają operacje i minimalizuję możliwość popełnienia błędu w rozliczeniu.

Zakres pomocy związane z rozliczeniami

Biura księgowe dopasowują swoje oferty do indywidualnych wymagań firmy, ponieważ w zależności od rodzaju działalności gospodarczej, wielkości oraz miejsca funkcjonowania mogą one wymagać innego zakresu usług. Jednakże do najczęściej spotykanych należą: sporządzanie listy płac, świadectw pracy oraz umów cywilno-prawnych, rozliczenia ZUS, prowadzenie kartotek wynagrodzenia pracowników, rozliczanie zwolnień lekarskich i prowadzenie ewidencji czasu pracy. Dzięki tak szerokiej palecie usług właściciele firmy mogą oszczędzić pieniądze, które w innym wypadku musieliby przeznaczyć na opłacanie etatowej księgowej, organizację jej miejsca pracy oraz zakup profesjonalnych programów komputerowych i wydruki dokumentów.

Czy outsourcing jest bezpieczny?

Wybierając firmę, która ma zając się rozliczaniem kadrowo-płacowym przedsiębiorcy biorą pod uwagę nie tylko jej profesjonalizm, rzetelność oraz czas wykonywania zadania, ale również bezpieczeństwo przekazanych danych. Troska o bezpieczeństwo nie jest bezpodstawna, ponieważ przekazywane dokumenty zawierają często wrażliwe informacje dotyczące przedsiębiorstwa i jego pracowników. Jednakże trzeba uświadomić sobie, że dobro klienta jest priorytetem każdej firmy, dlatego dane przekazane ekspertom z biura rachunkowego jest czasem bardziej bezpieczne niż trzymanie ich w archiwum firmowym.