księgowość

Współpraca z biurem księgowym – zalety

Dodano 19.10.2016, Kategoria: Blog, Tagi:

W momencie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej należy się zastanowić kto będzie odpowiedzialny za prowadzenie ksiąg rachunkowych. Zawiłość przepisów podatkowych, nieustanne zmiany sprawiają, że coraz więcej osób zleca prowadzenie księgowości specjalistom czyli zewnętrznym biurom rachunkowym.

Bezpieczeństwo i kompleksowe usługi

Niepodważalną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim pewność, iż wszystkie terminy są dotrzymane, a księgowość prowadzona jest przez rzetelnych specjalistów mających odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Często pracownicy biur księgowych mają dogłębną wiedzę nie tylko z zakresu księgowości, a również podatków oraz kadr i płac. Dzięki temu otrzymujemy kompleksową usługę. Wymiana doświadczeń między pracownikami oraz współpraca z różnymi podmiotami sprzyja rozwojowi oraz zdobywaniu wiedzy w różnych aspektach. Dzięki temu mamy pewność, iż decydując się na usługi biura rachunkowego otrzymamy kompleksową poradę oraz usługi na odpowiednim poziomie poparte wiedzą teoretyczną i praktyczną. Ponadto zyskujemy mnóstwo czasu, nie tracąc go na zdobywanie informacji z zakresu księgowości i podatków oraz wykonywanie czasochłonnych wyliczeń, sprawozdań. Co ważne, biuro rachunkowe może również reprezentować nas przed urzędami. Wymagane są jedynie odpowiednie upoważnienia.

Bezpieczeństwo

Warto dodać, iż renomowane biura rachunkowe, księgowe posiadają certyfikaty Ministra Finansów. Dysponują również ubezpieczeniem OC, którego przedmiotem jest odpowiedzialność cywilna biura rachunkowego z tytułu prowadzenia działalności.

 Oszczędność

Decyzja o prowadzeniu ksiąg rachunkowych przez firmę zewnętrzną przynosi wymierne korzyści finansowe. Takie rozwiązanie pozawala zminimalizować koszty związane z prowadzeniem księgowości bowiem nie musimy zatrudniać osoby na stanowisku księgowej lub utrzymywać działu księgowego. Dzięki temu zaoszczędzamy zarówno pieniądze przeznaczone na wynagrodzenie, jak też koszty związane z oprogramowaniem stosowanym przez księgowych. Wydatki na różnego rodzaju szkolenia i specjalistyczne kury również nas nie dotyczą w momencie, gdy zdecydujemy się na usługi profesjonalnego biura księgowego.